Достапни линкови

Репортажа: Како да влезете или излезете од Македонија?


Репортажа: Како да влезете или излезете од Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Странски државјани со потребните документи без проблем ја поминуваат српско-македонската граница. За разлика од нив македонски државјани без тестови за коронавирус тактизираат во очекување на уредбата со која нема да мора да одат во задолжителен карантин. Има и македонски државјани кои иако ја преминале границата и после чекање со часови, не се спроведени во карантин.

Категории

XS
SM
MD
LG