Достапни линкови

Повеќе им веруваат на комшиите, отколку на институциите за ковид-19


Повеќе им веруваат на комшиите, отколку на институциите за ковид-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:17:00 0:00

Луѓето повеќе ќе го послушаат соседот или лажните вести за ковид-19, отколку вистинските информации. Имаат повеќе доверба во семејството и во она што ќе го кажат нивните пријатели, отколку во институциите, вели претставничката на Светската здравствена организација во Скопје, Џихан Тавилах.

Категории

XS
SM
MD
LG