Достапни линкови

Пекинг со воени мерки во борба против ковид-19

Состојбата со коронавирусот во главниот град на Кина е „екстремно тешка“, предупредија градските власти, откако во Пекинг се пријавени нови инфекции, а новиот кластер предизвика огромна програма за следење и тестирање.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG