Достапни линкови

Пет работи што не ги разбираме за ковид-19


Пет работи што не ги разбираме за ковид-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Дали ковид-19 е респираторна болест или васкуларна? Зошто кај повеќето деца нема влијание, но неколкумина се сериозно болни? Дали има долгорочни последователни ефекти за пациентите? Ова се некои од многуте неодговорени прашања за оваа нова и мистериозна болест.

Категории

XS
SM
MD
LG