Достапни линкови

Трајно работење од дома и по коронавирусот


Трајно работење од дома и по коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Како што месецов најави Марк Зукерберг, сопственикот на „Фејсбук“, тие ќе воведат работа од дома и очекуваат да заштедат на трошоци за кирии, храна и трошоци за вработени. Според најавените планови, „Фејсбук“ ќе вработи периодов и околу 10 илјади инженери, и ќе изгради три „хабови“ во Атланта, Далас и Денвер, каде што работниците од дома ќе може да се состануват по потреба.

Категории

XS
SM
MD
LG