Достапни линкови

Мерки против економскиот шок од пандемијата


Мерки против економскиот шок од пандемијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Меѓународните финансиски институции, ЕУ, владите, превземаат низа пакети мерки за спас на економиите во државите поради огромните последици од коронавирусот. Во некои земји, кризата може да доведе и до глад и социјални немири.

Категории

XS
SM
MD
LG