Достапни линкови

Следењето денеска е оправдано, а утре?


Следењето денеска е оправдано, а утре?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:24 0:00

Дали моќните технологии кои се во игра за следење на потенцијалните непослушни пренесувачи на коронавирусот ќе бидат користени во иднина од владите во светот за „нездрави“ цели? Без разлика на подршката на граѓаните за вонредните мерки кои задираат во човековите права ова прашање мачи многумина, како Амнести Интернешенел на пример.

Категории

XS
SM
MD
LG