Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде од минус пет до четири, а дневната од нула до 10 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу еден, а дневната ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG