Достапни линкови

Тотенхем покрена истрага за навивачкиот расизам


илустрација

Англискиот фудбалски клуб Тотенхем покрена истрага по повод расизмот на навивачите на вчерашниот меч против Челзи и ќе забрани влез на стадионот за секој за кој се вопсотави дека бил виновен за навредите врз расна основа. Челзи како гостин го победи Тотенхем со 2 спрема 0 во Премиер лигата, а неговите навивачи врз расна основа го навредувале фудбалерот на Челзи Рудигер. Во текот на натпреварот три пати од разглас беше прочитано предупредување.

XS
SM
MD
LG