Достапни линкови

Македонија меѓу Русија и ширењето на НАТО


Македонија меѓу Русија и ширењето на НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Рускиот лидер останува силно посветен на неговите екстремни, па некогаш дури и самоуништувачки, потези и акции за да го спречи ширењето на Алијансата кон руските граници, коментира угледниот Вашингтон пост, ставајќи ја и Македонија во фокусот на руската акција.

Категории

XS
SM
MD
LG