Достапни линкови

Македонија доби покана за НАТО


Македонија доби покана за НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Во заклучокот од самитот во Брисел е поздравен договорот за името со Грција без чија целосна примена, како што истакна и генералниот секретар Столтенберг нема завршување на пристапниот процес за членство во НАТО

XS
SM
MD
LG