Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне, претежно на запад и во планините ќе има локална појава на пороен дожд со грмежи. Дневната темепартура ќе се движи од 22 до 34 степени, Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG