Достапни линкови

Бројот на жртвите во Сомалија порасна на 53


архивска снимка, Сомалија, експлозија на автомобил бомба

Бројот на жртвите во експлозијата на камион бомба во Могадишу порасна на 53, наведоа денеска локалните власти во главниот град на Сомалија. Во нападот биле повредени 60 луѓе. Сомалиската влада се уште не го соопштува конечниот број на загинатите. За нападот се обвинети екстремисти на исламската група Ал Шабаб.

XS
SM
MD
LG