Достапни линкови

Франција во финалето на Европското фудбалско првенство


Фудбалската репрезентација на Франција се пласира во финалето на Европското првенство откако во полуфиналниот меч во Марсеј ја победи селекцијата на Германија со 2 спрема 0. Двата гола за Франција ги даде Антоан Гризман во 47 и 72 минута. Франција во финалето за шампион на Европа в недела ќе игра против Португалија.

XS
SM
MD
LG