Достапни линкови

Од поплавените подрачја во Србија евакуирани 171 лице


Припадници на Секторот за вонредни состојби на Србија досега од подрачјата зафатени со поплави евакуираа 171 лице, јави Танјуг. Како што соопшти српско Министерство за внатрешни работи, евакуирани се луѓе од териториите на општините Шабац, Прибој, Горњи Милановац, Чачак, Лучани, Нови Пазар, Ужице и Краљево.За соочување со последиците од поплавите, заедно со припадниците на Министерството, се ангажирани и пожарникари, спасувачи и специјалната единица за спасување од вода со комплетна опрема, се додава во соопштението.

XS
SM
MD
LG