Достапни линкови

ВМРО повика сведоци за анкетната за прислушувањето


Седница на Анкетна комисија за скандалот со прислушкувањето.

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ги повика да сведочат пред Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето синот на ексразузнавачот Зоран Верушевски, кој е првоосомничен во случајот „Пуч“. Потоа Бранко Палифров, кој е второосомничен во случајот, како и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој е четвртообвинет. СДСМ претходно најави дека ќе го предложат Заев како сведок во наредната седница. Од СДСМ истакнаа и дека Заев пред комисијата ќе сведочи јавно.

XS
SM
MD
LG