Достапни линкови

Заев - Власта прислушувала над 100 новинари


Заев - Власта прислушувала над 100 новинари
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

Повеќе од 100 новинари биле прислушувани од Управата за безбедност и контраразузнавање, рече денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев. Следени и прислушувани се и новинари од провладините медиуми, но и професионални новинари, кои критички ги опсервираат состојбите во Македонија, вели Заев.

Категории

XS
SM
MD
LG