Достапни линкови

Придонесите за хонорарите, дополнително осиромашување


Придонесите за хонорарите, дополнително осиромашување
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Неколку илјади граѓани протестираа против законот според кој од први јануари ќе се плаќа пензиско и здравствено осигурување и за хонорарите. Новинари, преведувачи, филмски работници, вработени во невладиниот сектор протестот го започнаа пред македонскиот Парламент во Скопје и маршираа до Владата.

Категории

XS
SM
MD
LG