Достапни линкови

Протест поради новите давачки за хонорарците


Демонстрантите сметаат дека со нив дополнително ќе осиромаши најзагрозениот дел од работниците, кои не можејќи да најдат редовно вработување, егзистенцијата ја обезбедуваат работејќи за хонорар.

XS
SM
MD
LG