Достапни линкови

Раѓеновиќ-Јовановиќ: Се градат кулиси, а не објекти


Раѓеновиќ-Јовановиќ: Се градат кулиси, а не објекти
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:09 0:00

Сметам дека градбите од Скопје 2014 се неквалитетни и мислам дека тоа многу брзо ќе се види. За десет години сите ќе се чудиме како ќе изгледаат тие објекти, вели претседателката на Асоцијацијата на архитекти, Сања Раѓеновиќ-Јовановиќ, во неделното интервју за Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG