Достапни линкови

Иванов-Насилството не смее да се толерира


Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов изјави денеска дека одржувањето на протести е дозволено секаде, меѓутоа насилството не се толерира. Според него, во државата има институции кои функционираат и се справуват со предизвиците и тие преземаат се што е потребно за да спречат какви било појави на насилство. Иванов порача дека отворени прашања може да се решаваат преку институциите и тоа се однесува и за пресудата за случајот Монструм.

XS
SM
MD
LG