Достапни линкови

Ахтара, жена со лузни на лицето


Ахтара, жена со лузни на лицето
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
Директен линк

По повод Меѓународниот ден против насилството врз жените ви ја пренесуваме приказната на Ахтара, Таа е жртва на напад со киселина од човек кого таа одбила да го земе за сопруг. Пред да ја побара за жена тој го убил нејзиниот сопруг.

XS
SM
MD
LG