Достапни линкови

Ексклузивно: Животот на атентаторот Освалд во Минск


Џон Кенеди беше четвртиот американски претседател кој е убиен за време на извршувањето на претседателската функција, Официјалните резултати, базирани врз четири детални истраги покажуваат дека тој бил убиен од истрели од проблематичниот 26-годишен маринец ветеран кој се вратил од бегство во Советскиот Сојуз, Ли Харви Освалд. Тој две години живеел и работел во Минск. За прв пат, сведочат луѓе од Минск, што го познавале Освалд.

XS
SM
MD
LG