Достапни линкови

Од судирите во Киев


На протестите за „Европска Украина“ во Киев дојде и до блиска средба меѓу демонстрантите и украинската полиција. Протестите беа организирани од опозијата откако укринската влада се откажа од потпишувањето Спогодба за асоцијација и слободна трговија со ЕУ.

XS
SM
MD
LG