Достапни линкови

Од судирите во Киев


Од судирите во Киев
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На протестите за „Европска Украина“ во Киев дојде и до блиска средба меѓу демонстрантите и украинската полиција. Протестите беа организирани од опозијата откако укринската влада се откажа од потпишувањето Спогодба за асоцијација и слободна трговија со ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG