Достапни линкови

Џон Кери во посета на Полска


Државниот секретар на САД , Џон Кери пристигна во Полска во вториот дел од неговата 11-дневна турнеја по Блискиот Исток, северна Африка и Европа. Се очекува Кери да разговара со полскотот раководство за подобрување на економската соработка и изградба на противракетен штит во Европа.
XS
SM
MD
LG