Достапни линкови

Исламистички верски лидер со повик да не се оди на концертот на Елтон Џон


Исламистичкиот верски лидер во руската република Татарстан ги повика муслиманите да не одат на концертот на Елтон Џон во декември, истакнувајки дека учеството на таков концерт е учество во содомија. Елтон Џон најави концерти во Москва и во Казан во декември, а за британскиот весник Гардија изјави дека како геј чувствува потреба да оди во Русија и да и даде подршка на геј заедницата и покрај неизвесноста во врска со неговиот прием таму.
XS
SM
MD
LG