Достапни линкови

САД не се откажуваат од ракетниот штит во Европа


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека САД не се откажале од ракетниот штит во Европа поради противењето на Русија.
Кери на заедничката прес конференција во Вашингтон со неговиот полски колега Радослав Сикорски изјави дека на Москва не и се направени остапки на тој план и дека и другите делови од програмата ќе бидат имплементирани.
XS
SM
MD
LG