Достапни линкови

Карзаи ќе се сретне со Обама


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи во Вашингтон се сретна со американски пратеници со кои разговараше за американската улога и инволвираност во Авганистан вклучувајќи ја и темата за заминувањето на американските воени трупи до 2014 година. Тој вчера се сретна со лидерот на републиканците во Сенатот Митч Мекконел и членови на комитетот за надворешни работи. Карзаи во петок ќе се сретне и со претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG