Достапни линкови

Ристовски- пари за пензии ќе има


Министер за труд и социјална политика Спиро Ристовски.
Пари за пензии има, имало и ќе има. Eден од врвните приоритети за Владата е редовната исплата на пензиите, која се реализира секоја прва недела во месецот онака како што ветивме и се обврзавме пред пензионерите, изјави министерот за труд и социјална политика Спиро Ристовски.
Според него, и покрај тоа што има разни коментари и обиди да се создаде паника кај пензионерите, тие сценарија се покажале како неточни.
Тој најави дека ќе се реализира и најавеното покачување на пензиите планирано за крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG