Достапни линкови

Бензините пак поскапуваат


Малопродажните цени на бензините ноќеска на полноќ се зголемуваат за 3,5 денари, додека дизелот и екстрелесното поскапуваат 1,5 денари, одлучи денеска Регулторната комисија за енергетика.
Во образложението на најновата одлука на регулаторите се наведува дека просечната цена на сурова нафта на светскиот пазар во изминатиот 14 дневен период се зголемила за 4,79 отсто, додека курсот на денарот во однос на доларот е понизок за 0,62 отсто
XS
SM
MD
LG