Достапни линкови

Борис Џонсон повторно избран за градоначалник на Лондон


Конзервативецот Борис Џонсон, повторно е избран за градоначалник на Лондон, поразувајки го неговиот против-кандидат, лабуристот Кен Ливингстон. Победата на Џонсон ја зајакнува позицијата на Конзервативната партија на британскиот премиер Дејвид Камерон по тешкиот пораз на локалните избори.
XS
SM
MD
LG