Достапни линкови

Брејвик бил свесен за неговите дела


Андерс Брејвик
Новиот психијатриски преглед покажа дека Андерс Брејвик бил свесен за неговите дела, што значи доколку биде осуден ќе ја отслужи казната во затвор. Наодите се спротивни на претходниот преглед во кој беше наведено дека Брејвик има психички проблеми.
Судењето на 33 годишниот Норвежанец ќе започне на 16 април. Тој е осомничен за убиството на 77 лица во Норвешка.
XS
SM
MD
LG