Достапни линкови

Камерон-Лидерите на еврозоната да преземат решителни чекори


Британскиот премиер Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика лидерите на еврозоната да прифатат колективна одговорност и да преземат решителни чекори да ја спречат економската катастрофа.
Во интервју за Фаненшал Тајмс, Камерон ја повика и Германија и Франција да ги надминат нивните несогласувања и да излезат со план да се стави крај на неизвесноста до завршувањето на годинава.
XS
SM
MD
LG