Достапни линкови

Продолжува судењето на Хосни Мубарак


Поранешниот египетски лидер Хосни Мубарак на неговото судење
Судењето на поранешниот египетски лидер Хосни Мубарак ќе продолжи денеска. Мубарак е обвинет за корупција и сооучество во убиството на илјадници демонстранти за време на немирите, кои водеа до паѓање на неговиот режим во февруари. За разлика од другите сесии, според извештаите денешната нема да биде емитувана во живо на телевизија.
XS
SM
MD
LG