Достапни линкови

Се урнал воен авион во Мароко


илустрација
Во Мароко се урнал воен авион во планинските предели во југозападниот дел на земјата, соопштуваат тамошните медиуми. Веднаш не може да се утврди бројот на жртвите,но медиумите лиферуваат со бројка од 26 загинати и 70 повредени.
XS
SM
MD
LG