Достапни линкови

САД го осудија убивањето на пакистанскиот новинар


Салим Шахзад
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го осуди убиството на пакистанскиот новинар Салим Шахзад, кој пишуваше за врските меѓу пакистанската армија и Ал Каеда. Шахзад изчезна во неделата, а неговото тело беше пронајдено вчера со знаци на тортура на 150 километри од Исламабад.
XS
SM
MD
LG