Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со појава на слаб дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд во западните делови. Наместа ќе дува и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 15 до 20 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG