Достапни линкови

Киднапирани 12 морнари во Нигерија


Пиратите киднапирале 12 странски морнари на брегот на Нигерија, јавуваат светските агенции. Тамошните власти соопштуваат дека најмногу еден човек бил повреден при грабнувањето. Грабнатите морнари биле на брод кој бил со германски ознаки , но имало морнари од Германија, Латвија, Литванија, Русија и Украина.
XS
SM
MD
LG