Достапни линкови

Расте бројот на жртви од експлозиите во Конго


Расте бројот на жртви од експлозија на цистерна со нафта во Конго. Властите велат загинале 220 луѓе а стотина се ранети. Цистерната експлодирала во близина на населба во која куќите биле од слама и земја, па пожарот лесно се проширил.
XS
SM
MD
LG