Достапни линкови

Хаменеи побара од милитантските шефови поголем отпор


Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хаменеи ги повика палестинките милитански лидери да продолжат со отпорот бидејќи како што вели, тоа е клучно за ослободување на нивната земја. Хаменеи денеска се сретнал со лидерите на Хамас, на Исламски Џихад и на Народниот фронт за ослободување на Палестина.
XS
SM
MD
LG