Достапни линкови

35 лица уапсени за нападот во северо-западен Пакистан


Пакистанските власти уапсиле 35-мина осомничени за експлозијата во северо-западен Пакистан, во близина на границата со Авганистан, при што загинаа 3-ца американски војници, три ученички и еден пакистански војник. Одговорноста за нападот ја превзедоа пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG