Достапни линкови

Европратеничката Пак:србите од Косово да излезат на избори


Пратеничката на Европскиот парламент Дорис Пак, која заедно со уште седум европратеници ќе ги набљудува локалните избори на Косово, изјавила дека косовските срби треба да излезат на изборите ако сакаат и понатаму да живеат на Косово и ако мислат на иднината на своите деца. Таа изјавиал дека се надева оти изборите на Косово ќе поминат во мирна атмосфера и во согласност со демократските правила.
XS
SM
MD
LG