Достапни линкови

Русија е за подобри односи со НАТО


Русија е расположена за подобрување на односите со НАТО, но тоа зависи од Алијансата, соопшти руското Министерство за надворешни работи. Портпарол на министерството изјави дека официјална Москва очекува НАТО да ги земе предвид препораките на Кремљ за нов безбедносен договор меѓу членките на Алијансата и поранешните советски републики.
XS
SM
MD
LG