Достапни линкови

Чавез во посета на Белорусија


Венецуелскиот претседател Уго Чавез пристигна во посета на Белорусија, каде што е предвидено да се сретне со неговиот белоруски колега Александар Лукашенко. Тоа е четврта посета на Чавез на Белорусија.
Венецуелскиот претседател, утре треба да ја посети Русија.
XS
SM
MD
LG