Достапни линкови

Клинтон ја завршува турнејата по Африка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон со посетата на Зеленортските острови денеска ја завршува 11 дневната турнеја по Африка за време на која престојуваше во седум држави на тој континент. Разговорите со тамошните лидери беа фокусирани врз напорите за намалување на корупцијата и за унапредување на демократијата и на човековите права.
XS
SM
MD
LG