Достапни линкови

Мусави: Демонстрациите не се поврзани со странците


Лидерот на иранската опозиција Мир Хосеин Мусави ги демантираше наводите дека неговото движење е поврзано со странците и рече дека „тоа во целост е внатрешно движење“.
Шефот на иранската дипломатија Манучер Мотаки, вчера, повторно рече дека за демонстрациите одржани по реизборот на Махмуд Ахмадинеџад за претседател на Иран се одговорни западните земји.

XS
SM
MD
LG