Достапни линкови

Пекинг: Северна Кореја бара директни контакти со САД


Северна Кореја сака да ги продолжи преговорите за нуклеарно разоружување, но истовремено бара директни контакти со Соединетите Држави, изјавија денеска во Пекинг американски експерти кои беа во посета на Пјонг Јанг. Тие оценија дека сепак на Северна Кореја не и се брза да најде решение.
XS
SM
MD
LG