Достапни линкови

Kабул: Убиени шестмина милитанти


Авганистанските и сојузничките сили соопштија дека убиле шестмина милитанти во јужниот дел на земјата. Се прецизира дека до борбите дошло во провинцијата Хелманд, главното засолниште на талибанците.
XS
SM
MD
LG