Достапни линкови

Исламабад: В понеделник средба Абаз – Олмерт


Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз и Израелскиот Премиер на заминување Ехуд Олмерт ке се состанат во понделник на разговори за обновените насилства во Газа по пет месечното примирје меѓу Израел и Хамас. Двајцата лидери имаа редовни средби во рамките на мировните преговори.
XS
SM
MD
LG