Достапни линкови

Пекинг: Џај Циганг првиот Кинез кој изведе прошетка во всеелената


Џај Циганг првиот кинез кој изведе историска прошетка во вселената, денес се врати на Земјата, заедно со двајцата астронаути од екипажот, јавија кинеските медиуми. Кинескиот претседател Ху Џинтао, прошетката на Циганг ја нарече како најважен напредок во кинеската вселенска програма.
XS
SM
MD
LG